Voor wie is de Scrum Master zelfstudie bedoeld?

De Scrum Master thuisstudie is ideaal voor iedereen die Scrum wil leren op een manier die meer flexibiliteit biedt dan een klassieke tweedaagse training. Je kunt de theorie volledig in je eigen tijd en tempo doorlopen, terwijl je tijdens de praktijkdag de kans krijgt om actief te oefenen en vragen te stellen.

Dit maakt de opleiding bijzonder geschikt voor:

  • (Aankomende) Scrum Masters die hun rol serieus willen voorbereiden;
  • Professionals die hun tijd flexibel willen indelen maar toch praktijkervaring willen opdoen;
  • Project- en teamleiders die Scrum in hun organisatie willen toepassen;
  • Managers en adviseurs die Scrum willen begrijpen en faciliteren in de praktijk.

Belangrijk om te weten: de thuisstudie moet afgerond zijn vóór de praktijkdag. Zo haal je het maximale uit de training en kan iedereen actief meedoen.

Green Belt Summer Course

Wat leer je in de Scrum Master zelfstudie?

Tijdens deze opleiding ontwikkel je een compleet beeld van de rol van de Scrum Master en hoe je Scrum succesvol inzet in de praktijk. De thuisstudie legt de theoretische basis, terwijl je tijdens de praktijkdag actief ervaart hoe je Scrum begeleidt en toepast.

Je verdiept je onder andere in:

  • De basis van Agile en Scrum – je leert hoe het raamwerk is opgebouwd, welke rollen er zijn en hoe events en artifacts samenwerken om transparantie en continue verbetering mogelijk te maken.
  • De coachende rol van de Scrum Master – hoe je teams ondersteunt, obstakels wegneemt en een cultuur van samenwerking en eigenaarschap stimuleert.
  • Het faciliteren van Scrum-events zoals sprint reviews en retrospectives – met aandacht voor effectieve werkvormen en het stimuleren van betrokkenheid.
  • Het begeleiden van teams en organisaties bij het beter samenwerken, sneller inspelen op veranderingen en het realiseren van meer waarde voor de klant.
  • Voorbereiding op het Professional Scrum Master (PSM I) examen van Scrum.org – je krijgt de kennis en vaardigheden om dit internationaal erkende examen met vertrouwen af te leggen.
  • Na afronding beschik je over alle kennis én praktische vaardigheden om Scrum op een professionele en effectieve manier te begeleiden.

Het programma

Deze training bestaat voor een groot deel uit zelfstudie, dit doe je dus op je eigen gemak en wanneer je wilt. Naast de zelfstudie is er ook één praktijk dag. (Let op dat het zelfstudie gedeelte is afgerond voor de praktijkdag).

Zelfstudie

De studie druk van de zelfstudie is +- 1 dag, dit doe je wanneer en hoe jij wilt via eLearning.

Praktijkdag (9:15 – 16:30)

De praktijkdag is een intensieve dag, waarin je actief oefent met cases, simulaties en groepsopdrachten.

 

Certificering

Na afronding ontvang je een certificaat van deelname. Daarnaast ben je optimaal voorbereid op het PSM I examen van Scrum.org, waarmee je internationaal erkend gecertificeerd Scrum Master kunt worden.

De training bereidt je volledig voor op het officiële PSM I examen. Dit examen is optioneel en kan apart via Scrum.org worden aangevraagd.

Certificaat houders

Persoonlijk advies nodig?

Neem contact op met:

Meest gestelde vragen

Hoe past een Scrum Master training in je loopbaan?
Een Scrum Master training kan een waardevolle toevoeging zijn aan je loopbaan, vooral als je geïnteresseerd bent in Agile werken en projectmanagement. Het vergroot je kennis en vaardigheden op het gebied van Scrum, wat je loopbaanmogelijkheden in Agile omgevingen kan verbreden.
Wat kun je met een Scrum Master training?
Met een Scrum Master training leer je de principes en praktijken van Scrum, waardoor je in staat bent om als Scrum Master teams te begeleiden en het Scrum Framework effectief toe te passen.
Wat zijn de voordelen voor het worden van een Scrum Master?
Een Scrum Master heeft het voordeel van verbeterde carrièrekansen en loopbaangroei, aangezien steeds meer organisaties Scrum implementeren. Daarnaast biedt het certificeringsproces diepgaande kennis en vaardigheden om Agile teams effectief te begeleiden en succesvolle projectresultaten te behalen.

Ervaringen

Emile Drenth

Verfrissende en inhoudelijke zeer sterke training. Erg inspirerende trainer.

Fred Frenk

Ik heb genoten van jullie training en ik kan zeggen dat dit één van de fijnste cursussen was die ik ooit heb gehad. Lekker in een ontspannen sfeer (en dan mag je van mij best wel je handen in de zakken hebben 😊) met een fijne groep mensen. Duidelijke uitleg gehad van jullie, ben super tevreden!

Iris Vendrik

Leerzame kennismaking met Scrum en een gezellige sfeer